mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in: /home/allegro/public_html/koxxfighters.com/include/connection.php on line 15 - koxxfighters.com
KOXX FIGHTERS IV Rabka Zdrój - zawody, wybory miss, koncerty

Portal Meblowy

Meble

Strona główna » ZAWODY KF! 4

rozmiar tekstu: A A A
Nie masz konta? Zarejestruj się

LOKALIZACJA IMPREZY

OSTATNIO DODANE ZDJĘCIA

NAJNOWSZE ZDJĘCIA UŻYTKOWNIKÓW

KoxxFighters! to zawody w trialu rowerowym uznane już prze zawodników ze Słowacji, Czech i Węgier. Ich specyfika polega na możliwości startu przez zawodników bez licencji na równi z zawodnikami z 2 federacji rowerowych BIU i UCI, czesto reprezentatami swoich krajów na arenach Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy.

 

Po raz pierwszy udostępnimy tory dla wszystkich chetnych, którzy chcą spróbowac swoich sił na rowerach nie-trialowych - w kategorii Open. Może startować każdy, kto ma rower, kask i ... odpowiednią dawkę adrenaliny i energii by wjechać na trasę. Zapraszamy :-)

 

Rejestracja w dniu 23,24 lipca od 9:00-11:00 w biurze zawodów (vis a vis Zakładu Przyrodoleczniego).

 

Co to jest trial rowerowy - konkurencja sportowa, uchodząca za najbardziej widowiskową ze wszystkich konkurencji kolarskich. Zawody w trialu rowerowym rozgrywane są w terenie - na przeszkodach naturalnych, w halach, na placach miast, stadionach itp.
Trial rowerowy na przeszkodach sztucznych to tzw. indoor trial, w Rabce będzie połączenie specyfiki zawodów indoor z otwarta przestrzenią. Charakterystyczne dla zawodów indoor będa elementy odcinków - sztucznie ustawione elementy szpulek, samochodów, palet, pni drzew.

Trial polega na pokonywaniu przeszkód rowerem z zachowaniem równowagi, gdyż każde podparcie nogą czy częścią roweru jest liczone jako punkty karne. Zawodnicy wykonują skoki na rowerach nawet na wysokość kilku metrów, np. pokonując olbrzymie szpule telekomunikacyjne czy kamienne głazy. Wymaga to od nich nie tylko niesamowitej sprawności fizycznej i precyzji, ale też logicznego myślenia, przewidywania i skupienia.


Niezależnie od miejsca rozgrywania zawodów zawodnicy mają do pokonania wyznaczoną trasę na której ustawione są "odcinki". Odcinki są 30-60 metrowymi torami przeszkód, które zawodnicy w wyznaczonym czasie mają przejechać bez podpórek. Odcinki w terenie układa się z wykorzystaniem progów skalnych, kamieni, pni drzew, stromych zboczy czy koryt rzek.


W zawodach halowych odcinki buduje się z pni drzew, szpul, palet, beczek, opon, samochodów i innych przedmiotów zależnie od inwencji organizatorów.
Trasa i odcinki muszą być dostosowane do wieku uczestników oraz rangi zawodów. UCI dopuszcza do startu dzieci w wieku od 8 lat. Zawody rozgrywa się na dwóch typach rowerów: rowery o kołach 20 calowych(mod) i rowery MTB - z kołami 26 calowymi(stock).

 

Każdy zawodnik, który nie ukończył 18 roku życia a chce wystartować w zawodach musi przedstawić oświadczenie podpisane przez opiekuna prawnego lub jednego z rodziców (plik do pobrania w dziale Dokumenty) .

Zgłaszający chęc udziału w zawodach respektują i akceptują regulamin zawodów.